Jak vybrat zahradní postřikovač

CP

Jak vybírat zahradní postřikovač

Na trhu je velký výběr nejrůznějších značek, typů a provedení  postřikovačů, ale který postřikovač se hodí právě pro Vás? Nejdřív si promyslete kde a jak často postřikovač vlastně budete využívat? Jestli chcete, jednou, či dvakrát za rok postříkat plevel rostoucí na vašem chodníku před garáží, nebo na jaře tekutým hnojivem pohnojit vaše pokojové rostliny, nejspíše se budete poohlížet po malém, ručním postřikovači, který tento účel určitě splní, nevyžaduje prakticky žádnou další údržbu a v době, kdy zrovna nic nemusíte stříkat, postřikovač snadno uskladníte. Jestli ale budete mít například firmu na údržbu městské zeleně nebo máte vinohrad s tisícovkou hlav výborné révy a vy nebo Vaši pracovníci používáte postřikovač prakticky každý den nebo na velké plochy, pravděpodobně nepohrdnete zádovým postřikovačem a to třeba i bateriově poháněným. To znamená, že při výběru postřikovače se rozmýšlejte podle velikosti ošetřovaných ploch, množství a typů ošetřovaných rostlin, na častost použití, ale i na své fyzické schopnosti.

Malé plochy
To znamená, že malý ruční postřikovač o objemu 1-2 litry je vhodné využívat na malé plochy nebo menší keře a na nepravidelné používání. Jeho výhodou je jednoduchost, nenáročnost na údržbu a také možnost namíchání jen malého množství postřiku.

CP 1,5
CP 1.5

S čím na zahrádku?
Máte-li na zahrádce vzrostlé keře a stromky nebo je vaše zahrádka větších rozměrů, zkuste postřikovač zádový. Tyto nejuniverzálnější stroje jsou o objemu 15-20 litrů a většina z nich má možnost doplnění o nejrůznější příslušenství (prodloužení, rozšíření záběru apod.) a proto pro Vás budou tou správnou volbou. Většina těchto postřikovačů díky pístovým nebo membránovým čerpadlům dosáhne tlaku 3 bary a práce s nimi je jednoduchá a nenáročná. S dlouhou postřikovou trubkou s vyměnitelnou tryskou se dostanete i na vyšší stromky a při stříkáni plevele v záhoncích můžete stát pohodlně narovnaní a spolu s nenáročnou údržbou tvoří důvody, proč jsou tak oblíbené právě mezi zahrádkáři.

CP 3 s rameckem CP 15

prislusenstvi
Příslušenství

Nechcete se unavovat pumpováním?
Pokud budete často potřebovat postřikovač a pravidelně ošetřovat větší množství stromů a keřů nebo velké plochy nebo pokud se jednoduše nechcete unavovat pumpováním a raději šetřit síly na podzimní sběr úrody, dejte přednost postřikovači elektrickému. Ty sice taky budete muset nosit na zádech, ale oproti předchozím typu nemusíte pumpovat a baterie, která pohání nejčastěji zubové nebo pístové čerpadlo vše obstará za vás. Obsluha je táké velmi jednoduchá. Stačí pouze stisknout a můžete se pustit do práce.

Volpi Energy Volpi enegry Plus
Volpi Energy a Energy Plus

Kde koupit tyto profesionální postřikoveče?

Podobné články: